[Finały Pucharu Burmistrza Gminy Boguchwała] Reprezentacja Zgłobnia- Płomyk Lutoryż

W meczu o III miejsce Pucharu Burmistrza Gminy Boguchwała Płomyk Lutoryż wygrywa 2-1 z Reprezentacją Zgłobnia

Reprezentacja Zgłobnia:  Pieniążek- Worosz, Woźniak, Borek, Ziemiński- Stachowicz M., Bijoś, Skiba, Sitek- Wiącek, Świder

Na zmiany wchodzili: Buda, Stachowicz K., Krok, Kocoń, Oparowski

Płomyk Lutoryż: Badura- Woźniak, Kocurek, Kowalski, Warzybok A.- Powierża, Gąsior, Bosek, Łysiak, Barczak- Wardzała

Na zmiany wchodzili: Vardanian, Chmiel, Warzybok D., Domino, Gliński, Wiśniewski, Chuchla

Bramki: 1-0 Worosz 18' 1-1 Powierża A. 90+1' 1-2 Kowalski 90+3

Niedzielny pojedynek nasza drużyna rozpoczęła bardzo nerwowo. W pierwszych minutach mieliśmy duże problemy z konstruowaniem akcji. Naszą słabą postawę chcieli wykorzystać doświadczeni gracze Reprezentacji Zgłobnia i już w 18 minucie dopięli swego, po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z naszych obrońców sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Worosz. Stracona bramka mobilizująco wpłynęła na naszą drużynę i kilka minut później do remisu mógł doprowadzić Barczak,który po świetnym podaniu od Wardzały z 5 metrów nie trafił w światło bramki, kilka sekund później w identycznej sytuacji, znów po prostopadłym podaniu Wardzały do bramki nie trafił Vardanian. Do końca pierwszej połowy przejęliśmy inicjatywę jednak nie potrafiliśmy sfinalizować swoich akcji bramką!  Ostatnie minuty pierwszej połowy dawały nadzieję na odmianę wyniku spotkania.

Poczatek drugiej połowy to znów nerwowa gra naszej drużyny. W przeciągu 5 minut drużyna ze Zgłobnia mogła strzelić kolejną bramkę, najlepszą sytuację zmarnował Wiącek, który z 11 metrów nie trafił do pustej bramki. Jednak z minuty na minutę gra Płomyka wyglądała coraz lepiej. Drużyna ze Zgłobnia cofnęła się do obrony i skupiła się na wyprowadzaniu kontr, po których mieli dwie okazje sam na sam jednak świetnie w bramce zachowywał się Badura. W tym czasie nasza drużyna miała zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki. Na bramkę groźnie strzelali: Powierża, Kowalski, Kocurek, Vardanian, Woźniak jednak świetnie w bramce spisywał się Pieniążek. Końcowe minuty meczu to zupełna dominacja naszej drużyny, jednak albo nasze strzały były niecelne albo wyłapywał je bramkarz drużyny ze Zgłobnia. Dopiero w doliczonym czasie gry nasz stoper został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Adrian Powierża. Gdy wydawało się, że o miejscu na podium zdecydują karne, rzut rożny na bramkę zamienił Wojtek Kowalski!

W meczu finałowym Jedność Niechobrz pewnie 5-0 pokonała gospodarza Iskrę Zgłobień

Iskra: Drzał- Nowak, Borek, Ostrowski M., Sendecki, Rytkiewicz, Kościak, Ostrowski K., Ruszała, Rzepka K., Bać

Na zmiany wchodzili: Pękala, Rzepka Konrad, Kuter, Ostrowski D., Buda, Kunysz, Sanek

Jedność: Jodłowski- Gorzelany, Lib, Rak, Wrona, Bosek, Trznadel, Kłeczek, Kalandyk, Kocurek, Rachwalski

Na zmiany wchodzili: Surowiec, Guzek P., Guzek M., Byjoś, Bednarski, Kucharzyk, Bać, Micał, Lasota, Wiech

Bramki: Kocurek 2', 37', 44', Kalandyk 17', Byjoś 58'