JUNIORZY: Wygrana z LEŚNĄ Wólka Podleśna

W dniu dzisiejszym pierwsze punkty w sezonie zdobyli juniorzy naszego klubu. W meczu z LKS LEŚNA Wólka Podleśna padł wynik 5-1!

Płomyk:  K. Powierża- D. Piecuch (46. K. Rykiel) D. Woźniak, M. Rykiel, M. Bator- K. Konsur(70.A. Kopacz), D. Warzybok(55. M. Czech), K. Korczyński (20. K. Czech), B. Pasternak, S. Domino (80. D. Broda)- F. Borcz (65.J. Bukała)

Bramki dla Płomyka: F. Borcz 43', S. Domino k.52', S. Domino 67', B. Pasternak 72', D. Broda 85

Na początku cieszy frekwencja! Na ten mecz zbiera się 23 młodych chłopaków! Niestety w kadre meczową możemy wpisać tylko 18 zawodników!

Swój pierwszy ligowy mecz w barwach Płomyka Lutoryż zaliczył Konrad Korczyński, wychowanek Izolatora Boguchwała, niestety swój pierwszy pojedynek zakończył z powodu kontuzji już w 20 min. Niestety nie była to ostatnia kontuzja naszego zawodnika, co było spowodowane bardzo ostrą grą zawodników z Wólki Podleśnej. Na szczęście sędzia stanął na wysokości zadania i usunął z placu gry aż 2 zawodników LKS-u LEŚNA!

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo słaba, mieliśmy problemy z wyprowadzaniem piłki i to rywale w tej części meczu mieli więcej okazji do wyjścia na prowadzenie, jednak byli bardzo nieskuteczni. Swój cel LEŚNA dopieła w 41 minucie- naszego bramkarza pokonuje po rzucie wolnym zawodnik drużyny gości.

Na odpowiedz Płomyka nie trzeba było długo czekać w 43 min błąd bramkarza i obrońcy wykorzystał F. Borcz doprowadzając do remisu.

Druga odsłona sobotniego meczu była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Już w 52 min w polu karnym drużyny gości faulowany jest w dogodnej sytuacji D. Warzybok, który w wyniku tego starcia musiał opuścić boisko. Do 11-nastki podszedł S. Domino i strzałem w lewy róg bramki wyprowadził Płomyk na prowadzenie.

W 60 min po kolejnym faulu drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje zawodnik z Wólki.

Przewagę zawodnika na boisku skrzętnie wykorzystali nasi młodzi zawodnicy. W 67 min strzałem zza linii pola karnego bramkarza gości pokonał S. Domino. W 72 min B. Pasternak minął obrońcę przeciwnika i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza drużyny gości.

W 76 min drużyna LEŚNEJ grała już w 9, Kolejny brutalny faul za co zawodnik drużyny przeciwnej otrzymuje drugą żółtą kartkę.

W 85 min dobijamy przeciwnika. Skuteczna kontra naszych zawodników. Po świetnym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się K. Czech. Minął interweniującego bramkarza i dograł na pustą bramkę D. Brodzie, który bez problemów umieścił piłkę w bramce.