[Eliminacje Pucharu Burmistrza] Płomyk- Novi

W eliminacjach pucharu wójta pokonujemy u siebie drużynę Novi Nosówka 3:0.

Płomyk: Badura- Woźniak, Kowalski, A. Warzybok, S. Kocurek- Mitał, Gąsior, Łysiak, Bosek, Powierża- Wardzała

Na zmiany wchodzili: Domino, Tomala, D. Warzybok, Chmiel, Piecuch, Chuchla

Bramki: 1-0 Wardzała 06', 2-0 Gąsior 28', 3-0 Domino 80'

Pomimo przedmeczowych przewidywań bardzo pewnie pokonujemy drużynę z Nosówki 3-0. Już w pierwszych minutach mieliśmy świetną okazję na wyjście na prowadzenie, jednak piłka uderzona przez naszego zawodnika minimalnie przelatuje nad poprzeczką drużyny Novi. Trzy minuty później świetne prostopadłe podanie na bramkę w sytuacji sam na sam zamienia Mateusz Wardzała umieszczając piłkę w długim rogu bramki.Kolejne minuty to spokojna gra i kilka kolejnych sytuacji. Na następną bramkę czekaliśmy 22 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karola Gąsiora piłka mija wszystkich zawodników i wpada do bramki zaskoczonego bramkarza z Nosówki. Pierwsza groźna sytuacja drużyny z Nosówki to rzut wolny zza lini pola karnego, po którym futbolówka o kilkanaście centymetrów mija dalszy słupek naszej bramki.

Po dużej przewadze w pierwszej połowie, druga zrobiła się wyrównana i bardziej nerwowa. Sędzia zmuszony był do pokazania kilku żółtych kartek. Mimo iż w środku pola gra była wyrównana drużyna z Nosówki miała olbrzymi problem ze stwarzaniem okazji. Z naszej strony co jakiś czas tworzyliśmy okazje do strzelenia gola, Jednak na bramkę trzeba było czekać, aż do 80 minuty, kiedy w identycznej sytuacji jak w 6 minucie znalazł się Sebastian Domino, który strzałem po długim rogu pokonał goalkeepera drużyny z Nosówki.

Na słowa uznania zasługuje nasza młodzież, która w tym meczu pokazała olbrzymie umiejętności i wolę walki.Przyjemnie było oglądać jak juniorzy zdominowali bardziej doświadczonego rywala!

W półfinale w najbliższą niedzielę 30 lipca o godz. 11.00 na stadionie w Lutoryżu zmierzymy się z drużyną Iskry Zgłobień